Kurtiniadis Tahminleri

8 Şubat Kurtiniadis KOCAELİ Tahminleri TUTTU: 1.414,82 TL

PELE AND DIDO: Yaklaşık 8 aylık ara sonrası İstanbul’da 5 koşu gören kısrak, yeterli yarış nefesini topladı. Görmüş olduğu bu yarışlarda gücü nispetinde tatminkar neticeler elde etmiş olsa da zaman zaman yaşadığı start sorunu, daha başarılı neticelerini de engellemişti. Misal 2 yarış önce CHAUVINIST gibi güçlü ve formda bir rakip kazanırken çok yakın farklarla 4. kalmıştı kısrak. O gün biraz düzgün başlasa, daha iyi bir netice elde edebilirdi. Bugüne dönecek olursak, ilk kez ters piste geliyor ve ilk kez kaba kumda mücadele edecek. Aslında orijin itibariyle bu pisti, sentetiğe göre 2 kat daha etkili koşması gerektiğine inanıyorum. Annesi AMAYA muazzam bir kum orijinine sahip ki kardeşleri kaba kum pistte müthiş işler başarmışlar, vermiş oldukları yavrularda ha keza genellikle kaba kumu yemiş yutmuş isimler. AMAYA’nın vermiş olduğu yavrulardan CANKILIÇ, Kocaeli kum pistine 2 kez çıktı KV mücadelelerde ikisini de kazanmayı başarıp bu pisti ne denli sevdiğini gösterdi. Babası WIENER WALZER’de ekseriyetle kaba kumda çok başarılı koşan yavrular vermekte. Dolayısıyla PELE AND DIDO’nun çok uygun bir grupta, 3-4 tane ciddi tempo verebilecek ismin bulunduğu koşunun süratli geçecek olmasının yaratacağı gidişat avantajını en iyi şekilde değerlendirip, startı biraz ağır alacağı da göz önünde bulundurulduğunda düzlüğe gerilerde çıkarak dışa açılıp yapacağı etkili sprintiyle, müsait rakiplerini geride bırakıp cazip agf oranıyla kazanmasını bekliyorum. Alternatif tek adayımdır.

  • Kendisine tek bir rakip önererek ilk ayaktan riski alacağım. O da LADY LIPA olacak. Yarış gidişatı bu kısrağa da yarıyor. 49,6 / 25’lik son işinde de iyi durumda olduğunu belli etmiş. Sonlarda güçlü gelip PELE AND DIDO’ya rakip olabileceğine inanıyorum.

 

 

COŞDUR: Bursa’daki son koşusunda %1lik agf oranı ile çok ata önerdiğim bir isimdi. Takip listemizde olmasından ötürü yarışlarını da dikkatle izliyorum. Son koşusunda artık kazanacak kıvama geldiğini çok net biçimde gösteren bir COŞDUR izlediğimizi düşünüyorum. 2 haftalık arada 44/29’luk bir iş yaparak bu koşuya iyi hazırlanıp dinç şekilde geliyor. Startı iyi alıp ön grup beklemesi ile çıkacağı düzlük üzerinde, etkili bindirmelerle tüm gruba hakim olarak kazanıp, maidena veda etmesini bekliyorum. Alternatif tek adayımdır.

  • En ciddi rakibininse ESİRGEMEZ olmasını bekliyorum. Tecrübesiz aprantisiyle çıktığı son yarışında elde ettiği 2.lik mükemmeldi. Bir uyum yakaladıkları aşikar ki ESİRGEMEZ’in kan hattı itibariyle de çok kaliteli bir kısrak olduğunu düşünüyorum. Son koşusuyla birlikte de form tuttuğunu gösterdi. Yatkın olduğu pistte, gidişat ve siklet avantajına da sahip olmasından ötürü, düzlükteki etkili ataklarıyla sürprizi gerçekleştirebilir. Son olarakta BOĞAZKALE yazacağım. Son sentetik yarışı ölçü değil. Ahmet Çelik tercihi ve yatkın olduğu kaba kumda, artan tecrübesiyle uygun rakipleri yanında kazanan isim olabilir.

 

 

FREE CHILDREN: Kocaeli pistini çok seven bir isim. Sentetik pistteki son koşusunda iyi yerlerde gitmesine rağmen düzlükte arttıramayarak 6 kaldı bu isim. Pek ölçü almıyorum. Bugün sevdiği pistte mücadele edecek. Bu pistte 2 kez üst üste kazanmış, sonrasında ise üst gruplarda tatminkar diyebileceğimiz performanslar sergilemiş bir isim. Bugünde Özay Suzanana’nın sürükleyeceği yaırşta 3-4 ismin öne yapacağı hamle, yarış tempolarını da yükseltecek gibi görünüyor. Bu doğrultuda yakalayacağı gidişat avantajını orta grupta yapacağı sabırlı bekleme ile düzlüğe taşıyıp, düzlükte de bariyeri tutarak yapacağı etkili ataklarıyla kazanacağına inanıyorum. Alternatif tek adayımdır.

  • En ciddi rakip olarakta çok sürpriz bir isim olan PRINCE ALI olacağına inanıyorum. Türkiye standartlarının üzerinde bir kan hattına sahip olmasına rağmen, yarış yaşamına geç başlayıp, sert gruplarda şans aradı. Sentetik pistteki 3 koşusu ardından bugün çok daha iyi uyum sağlayacağına inandığım kaba kum piste çıkacak. Aprantisi iyi idare edebilirse, düzlükte etkili olup kazanarak büyük bir sürprize imza atabilir. Sonrasında önereceğim isimler sırasıyla şablonumda olacaklar.

 

 

OSULLIVAN: Orijin itibariyle net bir kaba kum atı olduğunu düşündüğüm safkan, son koşusunda kötü idare edilmesine rağmen mükemmel bir performans sergileyip foto önünde baş burun 3. kalan safkan, uzayan her mesafede de çok daha etkili olabilecek potansiyeli var. Bugün daha formda ve etkili binebilecek jokeyi Uğur Temur idaresinde yarışacak olması performansına olumlu etki edecektir. Tempolar biraz erken süratlenirse, düzlük üzerindeki etkili sprintiyle kazanabileceğine inanıyorum. Alternatif tek adayımdır.

 

 

TUNCER: Son iki koşusunu da kazanan güçlü safkan haklı olarak ciddi bir oynanma oranıyla yarışın favorisi konumunda. Jokeyi ile de uyumu üst düzey. Bugünde son iki koşusuna benzer taktikle sahada olacaktır. Düzlükteki birincilik mücadelesinden galibiyetle ayrılmasını bekliyorum. Alternatif tek adayımdır.

 

 

KIZGIN KRAL: İlk kez kaba kum pistte yarışacak olsa da güç ve kalite olarak bu rakiplerinden daha iyi bir isim olduğunu düşünüyorum. Son iki yarışında start sıkıntısı yaşadı. Bugün yaşayacaksa da minimum seviyede olursa, bu rakipleri yanında net bir galibiyete imza atabileceğine inanıyorum. Alternatif tek adayımdır.

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM

7-PELE ADN DIDO / 8

3-COŞDUR / 9,2

3-FREE CHILDREN / 7,6,9,2,1

3-OSULLIVAN / 1,2

1-TUNCER / 5,6

4-KIZGIN KRAL / 10,1

Tutar: 388,80 TL

 

EKO ALTILI ŞABLONUM

7-PELE ADN DIDO

3-COŞDUR / 9,2

3-FREE CHILDREN / 7,6,9,2,1

3-OSULLIVAN / 1,2

1-TUNCER

4-KIZGIN KRAL / 10,1

Tutar: 64,80 TL

 

MİSLİ ALTILI ŞABLONUM

7-PELE ADN DIDO

3-COŞDUR

3-FREE CHILDREN / 7,6,9,2,1

3-OSULLIVAN

1-TUNCER

4-KIZGIN KRAL / 10,1

Tutar: 7,20 TL

Bol şanslar dilerim…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.